derginizi internetten okuyabilirsiniz
KENT REHBERİ
 Sergi
 Spor
 Tiyatro
Mekanlar


Sinema Fragman
IRON MAN 3

Max Maceraları: Dinoterra

AYIN MEKANLARI

DÖNER MUTFAK

Folkart Towers’da, bir çok farklı konseptte yerli ve yabancı seçkin mutfakların ürünlerini tadabileceğiniz mekanların arasında eğer kendi öz lezzetimiz olan döneri ararsanız, adresiniz belli: Döner Mutfak.

Lavaş üzerine et olarak servis edilen döner, biraz alışık olduğunuz “İskender” mantığından uzak. Dönercilerde sunulduğu gibi dönerin yanında yoğurt, sos, pilav gibi yan ürünlerin hiçbirisi bu dönerde yok. Lavaşın üzerinde sadece döner et ve eşsiz lezzeti mevcut. Haliyle etine, mutfağına güvenenlerin yapabileceği bir sunum desek yanlış olmaz. Bunun yanında kasap köfte, ispir kuru fasulye, günün çorbası ve Döner Mutfak’a özel bir tatlı ile güzel ve lezzetli menü seçenekleri de mevcut.

Menü:
Günün Çorbası: 7 TL
İspir Kuru Fasulye: 12 TL
Döner: 18 TL
Lavaş Dürüm Döner: 12 TL
Kasap Köfte: 18 TL
Döner Mutfak Özel Tatlı: 7 TL

Döner Mutfak
Folkart Towers
Bayraklı İzmir
Telefon: 232 339 71 71

MALT IRISH PUB GREATNESS

Malt Irish Pub: Greatness

22 çeşit bira, bira tadım eğitimi ve yarışması, İrlanda’nın meşhur birası Guinness… yani Irish Pub, yani Greatness…

Alsancak Reci’s’e komşu bir Irish Pub geldi: Greatness. Tam anlamıyla İrlanda Pub’u konseptine sahip mekanda dünyanın bir çok farklı birası mevcut. Bunların başında ise Irish Pub’ların temeli sayılan Guinness geliyor. Kutu bira olarak bulunabilen bu bira, sifon olarak İzmir’de sadece Greatness’de bulunuyor. Zira firma sifon koyacağı mekanın tüm konseptini inceliyor, renk seçimlerinden, TV’de açık duracak kanallara kadar. Tam anlamıyla bir Irish Pub olduğuna kanaat getirirse sifonunu o pub’a koyuyor. Sifon olması önemli, çünkü bu biranın doldurulması da bir meziyet. Belli oranda köpük, belli bir süre biranın çökmesini bekleme gibi bir çok ritüeli var bu biranın.

İzmir’deki yabancılar çoktan keşfetmiş Greatness’i, ağırlıklı müşterilerini onlar oluşturuyor. Kimi dernek ve firmalar bazı toplantılarını bile burada yapmaya başlamış. Ayrıca biranın kültürünü anlatmak amacıyla yılda 4 kere bira-yemek uyumu eğitimi verecek Greatness. Bir günlük eğitimler sonucunda yarışma düzenlenecek ve katılımcılara kör tadım yaptırılacak. Buna benzer etkinliklerle İzmir’de hakim olan gece içme kültürünü hafta arası iş çıkışı sosyalleşme ile genişletmeyi kendine hedef seçmiş bir mekan burası. Mahallenin pub’u olarak bile anılmaya başlamış.

Bahar yaz sezonunda Pazar günleri kapalı olan mekan, bu yılın sonunda Bostanlı’da, önümüzdeki sene de Çeşme’de diğer şubelerini açacak.

Bence bir iş çıkışı, günün stresini atmak için buraya bir uğrayın. Hem birbirinden farklı biraları tadın, hem de akşam yemeğinizi burada yiyin. Pişman olmayacaksınız...

 

Menü:

Başlangıç ve Ana Yemekler 12-36 TL

Biralar: 12-20 TL

Greatness
1382 sokak No: 31/B Alsancak
Telefon: 232.463-8470

 

 

Kent Rehberi        [ °° kahvaltı mekanları ]

 
Etkinlik mevcut de�il.