derginizi internetten okuyabilirsiniz
KENT REHBERİ
 Konser
 Sergi
 Söyleşi
 Tiyatro
Mekanlar


Sinema Fragman
IRON MAN 3

Max Maceraları: Dinoterra

AYIN MEKANLARI

CRETE


Girit usulü mezeler, uzo, dünya mutfaklarından seçkiler, kırmızı etler, zahmetsiz balıklar... Hafta sonları Grek müziği, hafta içi gitarla nostalji… Folkart Towers’in altında açılan Crete’ye hoşgeldiniz…
Salı ve Çarşamba akşamları gitarla nostaljik parçalar eşliğinde, Cuma Cumartesi ise yunan müziği ile uzo’nuzu yudumlayıp Girit mezelerini tatma imkanı sunuyor size Crete. Zahmetsiz balık adını verdikleri mezgit, fileto levrek ve dil şiş ön plana çıkan ürünleri olurken, dünya mutfaklarından örnekler de bulabilirsiniz. Şarabın da ön plana çıktığı bu güzel restoranda Türk rakı çeşitleri ve Yunan rakısı dediğimiz uzo’yu da tadabilirsiniz. Haftanın yedi günü sabah 8 ile gece 1 arası açık olan Crete, yakın çevreye paket servis de yapıyor.

Girit Mezeleri: 8 TL
Balık çeşitleri: 20-25 TL
Kırmızı et çeşitleri: 25-30 TL

Crete
Manas Bulvarı Folkart Towers
No: 2/D Bayraklı İzmir
Telefon: 232 5020022

SARDELLE

“Bir varmış, bir yokmuş, uzak bir diyarda balık alternatiflerinin azlığını fark eden iki kadın girişimci varmış...

Bir gün, aile şirketleri Anavasya Su Ürünleri`nin tecrübesi ile çıkmışlar yola...

Özellikle de sardalyenin peşine düşmüşler. Bakmışlar ki, bütün Akdeniz`de sardalye büyük ilgi görüyor, yıldızlı şefler sardalye üzerine menüler yaratıyor, bakmışlar ki kendi diyarlarında sardalyeye gereken değer verilmiyor, sardalye gereken saygıyı görmüyor, tahtına oturtmak, taçlandırmak istemişler tekrardan sardalyeyi.

Ve SardElle doğmuş.

Başta sardalye olmak üzere, kılçıksız balık üzerine kurulu bir Akdeniz mutfağı öneriyor SardElle.

Zamanla, çalışan insan için sağlıklı bir alternatif olmayı hedefliyor, çünkü sardalyenin faydaları saymakla bitmiyor. Filetosu çıkarılmış ve lokum gibi kızarmış sardalyeden ızgara mezgite, levrekten akyaya alternatifler sunuyor SardElle menüsü...”

Kendilerini böyle tanıtan Sardelle, sabah 9’dan gece 21’e kadar hizmet verirken, özellikle öğle yemeklerine alternatif arayan çalışan kesim için iyi bir seçenek sunuyor. Beyaz - pembe sempatik iç mekânı, tamamen şeffaf cam mutfağı ile sizi bekliyor Sardelle. Siz gidemezseniz bile tüm Alsancak, Pasaport ve Konak bölgesine yaptığı servis hizmeti ile aynı lezzeti sizlerin ayağına da getirebiliyor.

 

Sardalye Ekmek Arası 6 TL

Sardalye fileto tava 8 TL

Sardalye fırın patates ve içecek 14 TL

Levrek fileto ızgara/tava 12 TL

Çipura fileto ızgara/tava 12 TL

Mezgit fileto ızgara/tava 10 TL

Kalamar tava 16 TL

SardElle
Akdeniz Caddesi, Anba İşhanı, 8/F Pasaport, İzmir
Telefon 232 482 2021

www.sardelle.com.tr

http://www.facebook.com/SardElle

 

Kent Rehberi        [ °° restoranlar (etnik) ]

 
Etkinlik mevcut de�il.