derginizi internetten okuyabilirsiniz
KENT REHBERİ
 Konser
 Sergi
Mekanlar


Sinema Fragman
GÖREVİMİZ TEHLİKE 5

KAĞITTAN KENTLER

AYIN MEKANLARI

Ala Sögüş Meyhane

Çeşme’de, hele ki Alaçatı’da sezonluk mekan boldur, yaz girerken açılır, 3 ay sonra sezon biter, kilidi vururlar kapıya. Bir dahaki sene gittiğinizde o mekanın var olup olmayacağını da bilemezsiniz. Ala Söğüş Meyhane ise 2013 yılında söğüşçü olarak çıktığı serüvenine, yaz kış açık bir meyhane olarak yoluna devam ediyor.

Söğüşün yanına bonfileyi, tereyağlı yaprak ciğeri, meyhane köfteyi, tavuğu ve incelikli mezeleri katan Ala Söğüş küçük ama samimi bir meyhane olmuş. Meyhane olmasına rağmen hala ana kalem yine söğüş. Üstelik İzmir usulü denen soğuk söğüş’ün yanında tereyağlı ve sıcak olarak sunulan kelle söğüş de mevcut. 35 kişilik bir mekan olması sebebiyle gayet samimi bir havası olan Ala Söğüş Meyhane’ye telefonla rezervasyon yaptıramıyorsunuz. Mekanın sahibi olan Hatice-Alpaslan Akyeli çifti rezervasyonları yüz yüze kabul ediyorlar.

Eğer gündüz vakti yolunuz Çeşme’ye düşerse, belediye tarafından çarşıya girdiğinizde soldan ilk sokakta Ala Söğüş, bir uğrayın, mutlaka günün saatine uygun bir tavsiyeleri olacaktır Akyeli çiftinin. Eğer gün batarken ordaysanız, iki kadeh, birkaç meze ile güzel bir akşamın adresi olur burası, tavsiye ederiz…

 

Menü:

Çorbalar: 8-12 tl

Mevsim Salatası: 10-15 tl

Mezeler:7-15 tl

Ala Meze: 7tl

Ara Sıcaklar: 5-20 tl

İzmir Usulü Söğüş: 15 tl

Tereyağlı Kuzu Kelle Söğüş: 18 tl

Adres: 3047 sokak No:3/A Çeşme Çarşıiçi

0232 712 17 17

Muazzam Alaçatı

İstanbul Karaköy’deki Muazzam, ikinci mekanını bu yaz Alaçatı’da açtı. Gastro-Pub konsepti ile Alaçatı’nın restoranlarından ayrılan Muazzam Alaçatı, taş mimarisi, şirin arka bahçesi, önde bulunan “komün masa” dedikleri büyük masaları, bistroları ile Alaçatı’da farklı bir mekanda akşamınızı geçirmek isterseniz, tam size göre bir yer.

Kendilerine özgü kokteylleri, atıştırmalıkları ve özel et yemekleri ile her kesime ve özellikle gereksiz fahiş fiyatlı mekanların arasında uygun fiyatlı menüsü ile Alaçatı’da bu sene ses getirecek mekanların arasında geliyor Muazzam. Fırında pirzolası, Taze Kekik Ada Çaylı Antrikot ise favori yemeklerinden…Alaçatı’ya yolunuz düşerse akşam yemeği için adresiniz belli…Saat 19 itibariyle kapılarını açan mekan gece 3’e kadar hizmet vermeyi sürdürüyor…

 

Menü:

Ortaya Mezeler 6-12 tl

Atıştırmalık: 6-18 tl

Ana Yemekler: 18-36 tl

Adres: Kemalpaşa Caddesi No:74 Alaçatı Çeşme

Telefon: 532 451 04 88

 

Kent Rehberi        [ °° restoranlar (etnik) ]

 
Etkinlik mevcut de�il.