derginizi internetten okuyabilirsiniz
KENT REHBERİ
 Festival
 Film
 Konser
 Sergi
Mekanlar


Sinema Fragman
IRON MAN 3

Max Maceraları: Dinoterra

AYIN MEKANLARI

MaNCaR


Önümüzdeki dönemlerde açılacak Ege Mutfak Sanatları Okulu’nun ilk adımı olan MaNCaR, evrensel gastronomi standartlarında bir restoran olarak kapılarını Alaçatı’da açtı. Ege’de yenilebilir tüm otların genel adı olan MaNCaR isminden de anlaşılacağı üzere restoranda ağırlıklı olarak egeye özgü damak zevkine uygun bir menü oluşturulmuş.

MaNCaR’ın menüsünü San Sebastian’dan Michelin yıldızlı aşçı Daniel Lopez oluşturmuş. “MaNCaR için topraktan ve denizden geleni birleştirdim” diyen Lopez’in İtalyan yardımcısı Fabio Gemignani mekanın sürekli şefi konumunda. Eylül sonuna kadar Alaçatı’da hizmet verecek olan MaNCaR, sonrasında İzmir’de açılacak olan mekanda İzmirlilere buluşacak.

Izgara Ahtapot 41 TL.
Kalamar 33 TL.
Orfoz Fileto 51 TL.
Dana Yanağı 51 TL.
Beyaz Çikolata Çorbası 20 TL.

MaNCaR
Yeni Mecidiye Mahallesi, Fahrettin Altay Caddesi 2, Alaçatı

Telefon 232.716-9767

 

Alliance Restoran

2013 yazında kapılarını açan Alliance Restaurant, 200 kişilik hizmet kapasitesi ile Çeşme Marina’nın en önemli restoranlarından biri. Balık dolabı ve soğuk mezeleri ile ön plana çıkan restoranın ana yemek spesiyalleri arasında süt kuzu incik konfit, odun fırınında dana kaburga, kadayıfa sarılı karides ile tatlı menüsünün en çok tercih edilen tatlısı tahinli sufle sayılabilir. Sabah 9’da kapılarını açan Alliance, serpme kahvaltısı ile de önemli bir kahvaltı mekanı olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda Çeşme sınırları içindeki ev toplantılarına da catering hizmeti veren mekan, gece 02’ye kadar açık.

Odun Fırınında Dana Kaburga 42 TL.
Süt Kuzu İncik Konfit 36 TL.
Balıkçı Usulü Karidesli Dil Şiş 42 TL.
Tahinli Sufle 12 TL.

Alliance Restaurant
1107 sokak Batı Kıyısı 2/21/A,
Çeşme Marina
Telefon 232.712-3104 / 712-3108


İYİ PİZZA BAR
İyi Pizza Bar, Çeşme Alaçatı’nın birbirinin aynısı menülere sahip restoran kültürünün içinde bir vaha desek yanlış olmaz. Dekorasyonu ile de ön plana çıkan iyi pizza bar, Alaçatı’daki mekanlarının yanında Kum Beach ve İzmir Göztepe’de de aynı konsept ve lezzetle hizmet veren mekandaki tüm pizzalar piyasadaki pizza lezzetinin çok dışında. Alaçatı Enginarlı parmesan pizza, Barbekü soslu tavuk pizza, bütün bonfileli pizza en çok tercih edilen ürünleri dersek sanırım ne demek istediğimizi daha net anlatmış oluruz. Sabah 11 gibi açılan mekan gece 2-3’e kadar hizmet veriyor. Eklemeden geçmeyelim, mekanda alkol de mevcut ve gecenin ilerleyen saatlerinde bar konseptine dönüşüyor… Alaçatı’nın süslü tabaklarındaki lezzetli ama birbirinin aynısı yiyeceklerden sıkılanlar için en doğru adres İyi Pizza Bar…

Alaçatı Enginarlı Parmesan Pizza 26 TL.
Kum Beach otlu peynirli 17 TL.
Tiramisu 15TL.

İyi Pizza Bar
Cumhuriyet Caddesi 22,
Alaçatı Çeşme
Telefon 232.716-0735Kent Rehberi        [ °° restoranlar (etnik) ]

 
Etkinlik mevcut de�il.